کارخانه‌ تولید کننده درب آسانسور

زندگی شهری و آپارتمان نشینی، برج‌ها و ساختمان‌های بلند تجاری و مسکونی، استفاده از تجهیزاتی چون آسانسور را به امری بدیهی و ضروری تبدیل کرده است. از آنجایی که آسانسور در ساختمان‌های مسکونی و تجاری بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین باید درب مستحکم و مقاومی داشته باشد که بر اثر باز و بسته شدن های زیاد، دچار آسیب و خرابی نگردد. کارخانه درب آسانسور مارال با نزدیک به دو دهه فعالیت، انواع درب‌های طبقه و کابین آسانسور را با قیمتی ارزان و کیفیتی مناسب تولید می‌کند. در ادامه شما را با انواع تولیدات این مجموعه آشنا می‌کنیم.

درب آسانسور چیست؟

به طور کلی درب آسانسور به دو دسته زیر تقسیم می‌شود.

 1. درب کابین آسانسور
 2. درب طبقه آسانسور

این درب‌ها علاوه بر زیبایی، باید ایمنی و مقاومت خوبی نیز داشته باشند.

درب کابین، همانطور که از نام آن مشخص است، بر روی کابین آسانسور تعبیه می‌شود و همراه با اتاقک آسانسور، طبقات بالا و پایین می‌شود. درب طبقه آسانسور، درب دیگری از آسانسور بوده که وجود آن لازم و ضروری است. درب طبقه، در مکان توقف کابین آسانسور بر روی طبقات، نصب می‌شود؛ بنابراین با توجه به تعداد طبقاتی که آسانسور در آن مکان، توقف می‌کند، باید یک درب نیز قرار بگیرد. درب طبقات به گونه‌ای طراحی می‌شوند که تنها زمانی که آسانسور در آن طبقه قرار می‌گیرد، قابلیت باز شدن را پیدا کند و به این ترتیب از خطر پرت شدن افراد به چاه آسانسور جلوگیری می‌کند.

کارخانه مارال در زمینه تولید درب آسانسور کابین و طبقاتی اصول استاندارد را رعایت می‌کند و همواره مشتری مداری را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار می‌دهد.

انواع تولیدات کارخانه‌ درب آسانسور مارال

در این قسمت تصمیم داریم تا در مورد انواع درب‌های طبقه و کابین که توسط تولید کننده درب آسانسور اصفهان تولید می‌شود، مطالبی ارائه دهیم.

1. درب کابین و طبقه آسانسور سانترال

درب‌های آسانسور سانترال، یعنی درب‌هایی که از وسط به صورت کشویی باز می‌شوند و از نوع اتوماتیک محسوب می‌گردند. درب‌های سانترال دارای دو یا سه قسمت مجزا هستند که به این قسمت‌ها لته گفته می‌شود. تعداد لته‌ها بستگی به عرض در دارد. چون هر چقدر عرض درب آسانسور بزرگتر باشد، باید از تعداد لته‌های بیشتری استفاده شود تا به درب آسانسور فشار وارد نگردد. از جمله مهمترین محصولاتی که توسط کارخانه درب آسانسور مارال به صورت سانترال تولید می‌شود می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • درب طبقه و کابین آسانسور دو لته با عرض ۶۰ سانتی متر
 • درب طبقه و کابین آسانسور دو لته سانترال با عرض ۷۰ سانتی‌متر
 • درب طبقه و کابین آسانسور دو لته سانترال با عرض ۸۰ سانتی‌متر
 • درب طبقه و کابین آسانسور دو لته با عرض ۹۰ سانتی‌متر
 • درب طبقه و کابین دو لته سانترال با عرض ۱۰۰ سانتی‌متر
 • درب طبقه و کابین آسانسور دو لته سانترال با عرض ۱۱۰ سانتی‌متر
 • درب طبقه و کابین آسانسور دو لته سانترال با عرض ۱۲۰ سانتی‌متر
تماس بگیرید

مزایای درب‌های آسانسور سانترال

گروه صنعتی تولید درب آسانسور مارال، درب‌های کابین و طبقه سانترال آسانسور را با تعداد لته‌های ۲ و ۳ و با ابعاد گوناگون تولید می‌کند. از جمله مهمترین فوایدی که درب‌های سانترال دارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

ایمنی بیشتر

از آنجایی که این درب‌های سانترال بدون دخالت دست باز می‌شوند، ایمن‌تر هستند. همچنین از آنجایی که هیچ نیروی خارجی، بر آن فشار وارد نمی‌کند، دیرتر خراب می‌شوند.

زیبایی

نحوه باز شدن درب‌های سانترال از وسط به دو طرف است و این امر موجب می‌شود تا جلوه زیباتری داشته باشد. همچنین در هنگام باز شدن فضای بیشتری را در اختیار مسافران آسانسور قرار می‌دهند و چون به صورت لولایی باز نمی‌شوند فضای راهرو را اشغال نمی‌کنند.

سرعت جابجایی آسانسور

زمانی که برای باز و بسته شدن درب‌های آسانسور در مدل سانترال صرف می‌شود، نسبت به سایر درب‌های آسانسور کمتر بوده و همین امر باعث می‌شود تا افراد زمان انتظار کمتری را برای سوار شدن و یا خارج شدن از آسانسور سپری نمایند.

ممانعت از سقوط افراد به چاه

درب های آسانسور سانترال علاوه بر زیبایی و ظرافت، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به صورت خودکار از وسط باز و بسته می‌شوند و کسی نمی‌تواند آنها را با نیروی دست باز کند؛ این امر از خطر سقوط افراد به درون چاه آسانسور جلوگیری می‌کند.

مناسب افراد معلول و سالمندان

افراد سالمند که از عصا و واکر استفاده می‌کنند یا افراد معلولی که برای رفت و آمد باید از ویلچر استفاده کنند، با استفاده از درب‌های آسانسور سانترال راحت‌تر می‌توانند به داخل آسانسور ورود و یا از آن خارج شوند.

اشغال فضای کمتری در داخل کابین

درب‌های آسانسور سانترال نسبت به سایر انواع درها، فضای کمتری از قسمت داخل کابین را اشغال می‌کنند و این یک مزیت برای این نوع درب‌ها محسوب می‌شود.

آنچه که کارخانه درب آسانسور مارال را نسبت به سایر رقبا متمایز می‌کند، استراتژی تولید این کارخانه مبنی بر اعتمادسازی و ارائه محصولاتی با کیفیت بالا است. این مجموعه همواره برای محصولات خود از تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده می‌کند و همواره در تلاش است تا در تمام مراحل، بتواند رضایت خاطر مشتریان را به همراه داشته باشد.

2. درب کابین و طبقه تلسکوپی آسانسور

درب‌های آسانسور تلسکوپی، یکی دیگر از مجموعه تولیدات کارخانه تولید درب آسانسور اصفهان به نام درب آسانسور مارال بوده که از کیفیت، مقاومت و دوام بسیار بالایی برخوردار هستند. درب‌های تلسکوپی نیز مانند درب‌های سانترال از دو یا چند قطعه جدا از هم تشکیل شده‌اند که به آنها لته گفته می‌شود. درب‌های سانترال کاملاً از هر دو جهت باز می‌شوند و ورودی بزرگتری ایجاد می‌کنند در حالی‌که در درهای تلسکوپی تنها یک لته باز می‌شود. این نوع درب‌ها، نیز به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید می‌شوند که از مهمترین انواع درب‌های آسانسور تلسکوپی که در کارخانه درب آسانسور مارال تولید می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • درب‌های طبقه تلسکوپی دولته و سه لته با عرض‌های ۶۰، ۷۰، ۸۰، ۹۰، ۱۰۰، ۱۱۰ و ۱۲۰ سانتی‌متر
 • درب‌های کابین نیمه اتوماتیک تلسکوپی دولته با عرض‌های ۶۰، ۷۰، ۸۰، ۹۰، ۱۰۰، ۱۱۰، ۱۲۰ و ۱۳۰ سانتی‌متر
 • درب‌های کابین نیمه اتوماتیک تلسکوپی سه لته با عرض‌های ۷۰، ۸۰، ۹۰، ۱۰۰، ۱۱۰ و ۱۲۰ سانتی‌متر
 • درب‌های کابین تمام اتوماتیک تلسکوپی دولته با عرض‌های ۶۰، ۷۰، ۸۰، ۹۰، ۱۰۰، ۱۱۰، ۱۲۰ و ۱۳۰ سانتی‌متر
 • درب‌های کابین تمام اتوماتیک سه لته با عرض‌های ۷۰، ۸۰، ۹۰، ۱۰۰، ۱۱۰ و ۱۲۰ سانتی متر

مزایای درب‌های تلسکوپی آسانسور

درب‌های تلسکوپی آسانسوری که در شرکت تولید درب آسانسور مارال تولید می‌شوند، از متریال و مواد با کیفیت و مرغوب ساخته شده‌اند. از جمله مهم‌ترین مزایای درب‌های تلسکوپی آسانسور، می‌توان موارد زیر را نام برد.

 • نصب درهای تلسکوپی نسبت به انواع دیگر راحت‌تر بوده و برای پروژه‌هایی که نیاز به سرعت عمل در ساخت و ساز دارند، گزینه مناسبی محسوب می‌شود.
 • در مکان‌هایی که فضای محدودی برای نصب آسانسور دارند، استفاده از درب‌های تلسکوپی می‌تواند مناسب باشد. به نحوی که فقط یک لایه در روی لایه دیگر قرار می‌گیرد و باز می‌شود؛ بنابراین ساختمان‌هایی که پاگرد و فضای بیرونی کمتری دارند، می‌توانند از درب‌های تلسکوپی استفاده کنند.
 • جنس درب‌های فلزی تلسکوپی آسانسور از آلومینیوم‌های سبک بوده که علاوه بر زیبایی در برابر مواد خورنده نیز مقاومت بالایی دارد.
 • چون درب‌های تلسکوپی، به صورت کشویی و فقط به یک سمت باز می‌شوند، بنابراین کاملاً روی هم قرار می‌گیرند و بین درب‌ها درز و فاصله‌ای وجود نخواهد داشت.
 • از آنجا که مکانیزم این درب‌ها ساده‌تر بوده، نسبت به درب‌های سانترال قیمت مقرون به صرفه‌تری دارند و سرویس و نگهداری آنها نیز هزینه کمتری در بر خواهد داشت.
 • این درب‌ها در مصرف برق صرفه‌جویی می‌کنند و چون تنها یک سمت در باز می‌شود، بنابراین صدای کمتری دارند و برای ساختمان‌های مسکونی مناسب بوده و آرامش بیشتری را برای ساکنین ایجاد خواهند کرد.

انواع درب‌های آسانسور از لحاظ مکانیزم

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، کارخانه تولید کننده درب آسانسور مارال، انواع درب‌های کابین و طبقات را به صورت نیمه اتوماتیک و اتوماتیک در دو مدل سانترال و تلسکوپی تولید می‌کند. پیش از آنکه در مورد نحوه مکانیزم باز شدن درب‌های آسانسور توضیح دهیم، لازم است یادآوری کنیم که کلیه محصولات شرکت درب آسانسور مارال دارای سه سال گارانتی و ۱۰ سال ضمانت پس از فروش هستند و این امر خود نشان دهنده کیفیت بالا و مرغوبیت تولیدات کارخانه درب آسانسور است.

نحوه باز شدن درب‌های آسانسور معمولاً به دو صورت تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک است که در ادامه آنها را توضیح می‌دهیم.

درب آسانسور تمام اتوماتیک

هر آسانسوری از دو درب کابین و درب طبقه تشکیل شده است. در آسانسورهای تمام اتوماتیک هر دو درب اتوماتیک و بدون دخالت دست، به صورت خودکار باز و بسته می‌شوند. این درب‌ها برای مکان‌های پر تردد مثل بیمارستان‌ها، ادارات دولتی و مجتمع‌های تجاری بسیار مناسب است. این درب‌ها به صورت خودکار و اتوماتیک به سرعت باز می‌شوند و اگر سرنشینان آسانسور وسیله یا چیزی در دست داشته باشند، برای باز کردن درب آسانسور دچار مشکل نخواهند شد.

درب آسانسور نیمه اتوماتیک

درب آسانسور نیمه اتوماتیک به این صورت است که درب داخلی یعنی کابین به صورت خودکار باز بسته می‌شود اما برای باز و بسته کردن درب طبقه باید از نیروی دست کمک بگیرید؛ یعنی درب طبقه آسانسور از نوع لولایی و درب کابین کشویی اتوماتیک است.

اگر به دنبال تولید کننده درب آسانسور ارزان که از گارانتی و خدمات پس از فروش، پشتیبانی قوی، تحویل به موقع، پاسخگویی به مشتریان و نیروی انسانی متخصص برخوردار باشد، هستید، می‌توانید مجموعه درب آسانسور مارال را انتخاب کنید و ساختمان‌های خود را با انواع آسانسورهای این مجموعه تجهیز نمایید.

درب آسانسور اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک؟

کارخانه درب آسانسور هر دو درب اتوماتیک و نیمه اتوماتیک را تولید می‌کند تا کاربران با توجه به نیاز و فضای ساختمان، نوع مناسب را انتخاب کنند. به طور کلی برتری درب‌های اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک را نسبت به همدیگر می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد.

 1. از آنجایی که باز و بسته شدن درب‌های تمام اتوماتیک بدون دخالت دست انجام می‌گیرد، پس برای افرادی که سوار آسانسور می‌شوند راحتی بیشتری را به ارمغان می‌آورد.
 2. درب‌های نیمه اتوماتیک به صورت لولایی هستند و بعد از باز شدن فضای زیادی از راهروی ساختمان را اشغال می‌کنند و این امر می‌تواند یکی از معضلات و مشکلات استفاده از درب‌های نیمه اتوماتیک باشد.
 3. مکانیزم راحت‌تر و ساده‌تر درب‌های نیمه اتوماتیک موجب شده است تا قیمت آنها در مقایسه با درب‌های اتوماتیک ارزان‌تر باشد و افراد که به دنبال درب آسانسور ارزان هستند، می‌توانند این گزینه را انتخاب کنند.
 4. سرویس درب‌های نیمه اتوماتیک به دلیل اینکه مکانیزمی چندان پیچیده‌ای ندارد، راحت‌تر بوده و وقت و هزینه کمتری صرف آن خواهد شد.
 5. درب‌های تمام اتوماتیک چون با سرعت بیشتری باز و بسته می‌شوند، در نتیجه افراد مدت زمان کمتری را برای انتظار سپری می‌کنند.

قطعات درب آسانسور

کارخانه درب آسانسور مارال علاوه بر اینکه در زمینه تولید انواع درب آسانسور فعالیت می‌کند، انواع قطعات و تجهیزاتی که برای آسانسور و درب‌های سانترال و تلسکوپی مورد نیاز است را نیز تولید می‌کند. از جمله مهمترین قطعاتی که در این کارخانه تولید درب آسانسور تولید می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • چهارچوب آسانسور
 • لته
 • ریل درب آسانسور
 • کفشک درب آسانسور
 • قرقره و سیم بکسل
 • تسمه مخصوص یا طناب فولادی آسانسور
 • کنتاکت

کلام پایانی

کارخانه درب آسانسور مارال با سابقه‌ای درخشان در زمینه تولید انواع درب‌های طبقه و کابین آسانسور فعالیت می‌کند. در این مقاله گفتیم که درب‌های آسانسور به دو نوع سانترال و تلسکوپی تقسیم می‌شوند. درب‌های سانترال یعنی درب‌هایی که از هر دو جهت باز می‌شوند و فضای بزرگتری برای ورود و خروج ایجاد می‌کنند. در حالی که درب‌های تلسکوپی به گونه‌ای هستند که تنها یک قسمت از درب به صورت کشویی باز می‌شود. همچنین بیان کردیم که مکانیزم درب‌های آسانسوری که در بزرگ‌ترین تولید کننده درب آسانسور در مرکز کشور تولید می‌شوند از دو سیستم نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک پیروی می‌کنند. درب‌های نیمه اتوماتیک برای باز شدن نیاز به دخالت دست دارند. به این صورت که درب طبقه به صورت لولایی بوده و با کمک نیروی دست باز می‌شود. در حالی که درب‌های تمام اتوماتیک چه در قسمت کابین و چه در قسمت طبقه به صورت کاملاً خودکار و اتوماتیک باز و بسته می‌شود. چنانچه به دنبال درب آسانسور ارزان، مقرون به صرفه و با کیفیت هستید، می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید و بعد از مشاهده تنوع محصولات و قیمت آنها و مقایسه با سایر فروشگاه‌ها، اقدام به خرید نمایید. چنانچه در زمینه تولید درب آسانسور و انواع آن سؤالی دارید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه ما ارتباط بگیرید تا پاسخگوی سؤالات شما باشند.

درب آسانسور مارال | تولید کننده انواع درب اتوماتیک آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.