درب آسانسور اتوماتیک تلسکوپی دو لته و سه لته

درب آسانسور اتوماتیک تلسکوپی

جمعیت انسان‌ها بر روی کره زمین روز به روز در حال افزایش می‌باشد. به دلیل همین افزایش جمعیت، افراد همانند گذشته نمی‌توانند خانه‌های حیاط دار داشته باشند و شرایط ایجاب می‌کند که در ساختمان‌های چند طبقه سکونت کنند. برای سهولت و آسانی در رفت و آمد ساختمان‌ها، نیاز به آسانسور می‌باشد. یکی از اجزاهای بسیار مهم در آسانسورها که در وهله اول ایمنی آنها را تامین می‌کند درب آسانسور است. درب‌های اتوماتیک آسانسور هم جزء بهترین گزینه‌های آسانسورها هستند.

اگر بخواهیم یکی از مزیت‌های بارز درب‌های آسانسور را ذکر نماییم، باید بگوییم زیبایی بخشیدن به محیط اطراف می‌باشد. دربهای آسانسور در انواع طرح و مدل طراحی می‌شوند، که یکی از آنها درب آسانسور اتوماتیک تلسکوپی است.در این پست تلاش کرده‌ایم تا در مورد درب تلسکوپی اطلاعات مفید و جامعه را به شما ارائه دهیم. (مارال درب، تولید کننده انواع درب اتوماتیک آسانسور تلسکوپی و سانترال)

درب آسانسور مارال | تولید کننده انواع درب اتوماتیک آسانسور

جهت کسب اطلاعات بیشتر، اطلاع از قیمت و ثبت سفارش با کارشناسان مارال درب تماس بگیرید: 09120522070
مشاهده محصولات درب آسانسور مارال
دانلود کاتالوگ درب آسانسور مارال

درب آسانسور تلسکوپی چیست؟

درب تلسکوپی آسانسور که در بازار به نام درب کشویی هم شناخته می‌گردد، جزء درب‌هایی است که لته‌های آن کنار هم جمع می‌شوند و به این وسیله درب را برای تردد مسافران باز و بسته می‌کند. همانطور که از نام این مدل بر می‌آید، لته های به کار رفته در آن به صورت تلسکوپی روی یکدیگر قرار می‌گیرند. نکته بسیار مهم در انتخاب این نوع درب، جهت باز و بسته شدن لته‌ها بر روی یکدیگر می‌باشد. هنگام طراحی آسانسور اصولاً کارشناسان و طراحان با توجه به شکل چاه، ابعاد آسانسور، موقعیت لابی و طبقات ساختمان جهت درب را مشخص می‌کنند.

عملکرد درب آسانسور اتوماتیک تلسکوپی

سوالی که اکثر کاربران با آن مواجه می‌شوند، نحوه کارکرد یا عملکرد این نوع درب می‌باشد. در پاسخ باید گفت این درب اتوماتیک فقط از یک طرف باز و بسته می‌گردد. درب‌های تلسکوپی این توانایی را دارند که ورودی‌های وسیعی را در فضاهای محدود و کم برای افراد امکان پذیر کنند. برای اینکه آنها یک بازدهی خوبی داشته باشند، روی مسیرهای مستقلی به حرکت در می‌آیند. هرگاه درب آسانسور باز باشد، لته‌ها پشت سر هم قرار می‌گیرند. اگر درب آسانسور بسته شود، لته‌ها به شکل موازی به صورت لایه‌های آبشاری کنار هم قرار خواهند گرفت.

انواع و اقسام متعدد درب آسانسور تلسکوپی

همانطور که پیشتر هم عنوان نمودیم درب‌های تلسکوپی به نام درب کشویی شناخته می‌شوند. منظور از درب کشویی قرار گرفتن لته‌ها در کنار هم یا جمع شدن آنها کنار هم است. درب تلسکوپی در دو نوع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک نصب و راه اندازی می‌شود که در ادامه به ویژگی‌های انواع درب‌های تلسکوپی اشاره می‌کنیم.

درب نیمه اتوماتیک آسانسور تلسکوپی

در این مدل درب کابین مجهز به سیستم تلسکوپی است و بعد از توقف کامل آسانسور در به صورت اتوماتیک و خودکار باز می‌شود، اما درب طبقه از نوع لولایی بوده و فقط توانایی باز شدن تا ۹۰ درجه را خواهد داشت و باید توسط مسافر به صورت دستی بازگردد. از معایب عمده و اصلی این نوع درب، می‌توان خطر ماندن مسافر لای درب را عنوان نمود.

درب اتوماتیک آسانسور تلسکوپی

در این نوع درب برخلاف نیمه اتوماتیک، هم درب کابین و هم درب طبقه هر دو بعد از توقف کابین به صورت کاملاً خودکار و اتوماتیک باز می‌گردند. درب‌های اتوماتیک تلسکوپی بدون دخالت دست مسافر باز و بسته می‌شوند و مانع رفت و آمد افراد نمی‌گردند. درب‌های اتوماتیک از جنس آلومینیوم آلیاژ سخت ساخته شده است، که یک فنر درون آن تعبیه شده تا درب را به صورت کامل و دقیق ببندد و آسیبی به سرنشینان وارد نیاورد. باز و بسته شدن این درب هیچ آسیبی به سالمندان، کودکان و معلولان وارد نخواهد آورد.

مزیت‌های درب تلسکوپی اتوماتیک آسانسور

استفاده و به کارگیری درب‌های تلسکوپی اتوماتیک از مزیت‌های بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. در ادامه مطلب به معرفی بهترین و مهمترین مزایای این دربها اشاره می‌کنیم.

ایمنی و زیبایی خاص

با مجهز کردن ساختمان‌های مدرن به فناوری‌های تلسکوپی آسانسور، علاوه بر اینکه راحتی و ایمنی را برای مسافران به وجود می‌آورید، زیبایی ساختمان را هم چندین برابر خواهید کرد. اگر این دسته از درها به درستی نصب و راه اندازی شوند، عملکرد بسیار مطلوب و مناسبی را خواهند داشت و آرامش و امنیت را برقرار خواهند کرد.

نصب آسان و نگهداری راحت

با به کارگیری فناوری پیشرفته در ساخت درب‌های تلسکوپی موجب گردیده تا این نوع درب پاسخگویی پروژه‌های بسیار زیاد ساختمانی گردد. علاوه بر این موارد درب‌های تلسکوپی از نظر نصب خیلی راحت‌تر نصب شده و نحوه نگهداری و هزینه نگهداری آنها بسیار پایین‌تر از دیگر درب‌ها می‌باشد.

صرفه جویی در مصرف انرژی

با نصب درب‌های کشویی در مصرف انرژی تا حد زیادی صرفه جویی می‌شود، که این امر از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود. دربهای تلسکوپی هنگام باز و بسته شدن صدای بسیار کمی را تولید می‌کنند. همچنین صدای لرزش‌ها و ارتشاعات را انعکاس نمی‌دهند.

اشغال فضای کمتر

از این نوع درب اصولاً در مکان‌هایی که دارای محدودیت فضایی می‌باشند، استفاده می‌گردد، زیرا هنگام استفاده، فضای بسیار زیادی را اشغال نخواهند کرد. درب‌های تلسکوپی امکان و قابلیت دسترسی وسیع در یک محیط کوچک را به خوبی فراهم می‌آورند. زیرا این درب‌ها به صورت اتوماتیک بر روی ریل حرکت می‌کنند. با توجه به اینکه درب‌های کشویی تمام اتوماتیک تلسکوپی فضای زیادی را نمی‌گیرند، می‌توان آنها را در فضای کوچک نصب و استفاده نمود.

کارکرد و عملکرد یکسان

این نوع درب آسانسور از نظر عملیات با دیگر اجزای آسانسور هماهنگ و یکسان عمل می‌کند، یعنی هرگاه درب کابین آسانسور به صورت باز و بسته فعالیت کند، آن هم به صورت خودکار باز و بسته می‌گردد. ذکر این نکته لازم است که درب اتوماتیک تلسکوپی نسبت به دیگر درب‌های اتوماتیک ۳۳ درجه بهتر عمل می‌کند.

مقاومت و استحکام در ساخت

مدل‌های فلزی این درب از آلومینیوم‌های سبک هواپیما ساخته شده که علاوه بر اینکه محکم و مقاوم هستند، در برابر خوردگی از عملکرد راحت و نرمی برخورد می‌باشند.

داشتن ظاهری بدون درز

درب‌های تلسکوپی چون به صورت کشویی به یک سمت باز و بسته می‌شوند، ظاهر یکدست و بدون درزی را به شما ارائه می‌دهند. این درب‌ها توانایی هماهنگی و سازگاری با انواع سازه را خواهند داشت.

داشتن قیمت مناسب

به دلیل به کارگیری این درب در فضاهای کوچک مانند مناطق مسکونی، پاساژها و مغازه‌ها همچنین استفاده فراوان از آن موجب شده که از قیمت مناسب‌تری برخوردار باشند و با نصب این مدل درب آسانسور، ارزش پول شما حفظ خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، اطلاع از قیمت و ثبت سفارش با کارشناسان مارال درب تماس بگیرید: 09120522070