درب آسانسور اتوماتیک سانترال دو لته و چهار لته

درب آسانسور اتوماتیک سانترال

یکی از اجزا و قطعات مهم آسانسورها درب آنها می‌باشد. عملکرد و کیفیت مطلوب آسانسور به درب آنها بستگی خواهد داشت. در واقع یکی از قسمت‌های مهم که از نظر ایمنی و زیبایی کل مجموعه آسانسور را تامین خواهد کرد، همین درب آسانسور است. این بخش علاوه بر اینکه امنیت جان مسافران را تضمین می‌کند، راهی برای انتقال افراد بین طبقات است. ظاهر درب آسانسورها یک تاثیر روانی بر کیفیت کل آسانسور خواهد داشت. در هر آسانسوری درها به دو دسته درب داخل کابین و درب داخل طبقه دسته بندی می‌شوند. حال قصد داریم در این محتوا با جزئیات بیشتر یکی از دربها که به درب اتوماتیک سانترال معروف است، آشنا شویم تا پایان ما را همراهی نمایید. (مارال درب، تولید کننده انواع درب اتوماتیک آسانسور تلسکوپی و سانترال)

درب آسانسور مارال | تولید کننده انواع درب اتوماتیک آسانسور

جهت کسب اطلاعات بیشتر، اطلاع از قیمت و ثبت سفارش با کارشناسان مارال درب تماس بگیرید: 09120522070
مشاهده محصولات درب آسانسور مارال
دانلود کاتالوگ درب آسانسور مارال

درب آسانسور اتوماتیک سانترال چیست؟

به آن دسته از دربهای آسانسور که از وسط باز می‌شوند و در واقع لته‌های آن از مرکز آغاز می‌شوند سپس به طرفین حرکت کرده و امتداد پیدا می‌کنند را درب سانترال می‌گویند. تعداد لته‌ها در درب‌های سانترال نسبت به بقیه درب‌ها متفاوت می‌باشد. بر اساس تعداد لته‌های موجود در این درب اسم آن به چند نوع خوانده می‌شود. مثلاً درب آسانسور سانترال دو لته یا درب کابین سانترال چهار لته، همانطور که میبینید، بر اساس لته‌هایی  که در آن به کار رفته است آن را به همان تعداد می‌خوانند. در واقع درب‌های سانترال از دو لته تشکیل شده‌اند که هنگام بسته شدن این دو لته به صورت مماس کنار هم قرار خواهند گرفت.

قطعات و اجزای تشکیل دهنده درب آسانسور سانترال

درب‌های آسانسور همانند دیگر تجهیزات از قسمت‌ها و اجزای مختلفی تشکیل می‌شوند. بعضی از این قطعات در همه درب آسانسورها مشترک بوده و بعضی دیگر فقط برای یک نوع خاص مد نظر قرار می‌گیرند. اجزایی که اصولاً در اکثر درب آسانسورها مشترک بوده و موجود می‌باشد، شامل: چارچوب، لولاها، دستگیره، لته، دیکتاتور و کنتاکت‌های تشکیل دهنده هستند. هر کدام از این قطعات کارایی و عملکرد خاصی دارند. در صورت بروز مشکل در هر کدام بهتر است بدون علم و اطلاع نسبت به تعمیر یا تعویض آنها اقدام ننمایید و از کارشناسان حرفه‌ای در این زمینه کمک بخواهید.

آیا درب آسانسور اتوماتیک سانترال بهترین درب آسانسور است؟

هرکدام از درب‌های آسانسور از نظر ایمنی باید از سلامت بالایی برخوردار باشند. فرقی ندارد که درب‌ها از کدام نوع باشند تنها در صورتی می‌توان گفت بهترین درب هستند، که طراحی و نصب آنها با تجربه و دقت کافی انجام شده باشد. کوچکترین خطا یا اندازه گیری در نصب درب‌های سانترال علاوه بر اینکه طول عمر درب‌ها را کاهش می‌دهد، موجب ایجاد خسارت‌های مالی و جانی جبران ناپذیر خواهد شد. پس به طور قطع نمی‌توان گفت این درب نسبت به درهای دیگر برتری دارد یا نه.

مزایای درب‌های آسانسور سانترال

درب‌های سانترال نسبت به دیگر دربهای آسانسور از یکسری مزایای خاص برخوردار هستند، که مزیت‌ها را یک اصل اساسی برای آنها می‌شناسند. این مزایا را به صورت مختصر در ادامه اشاره می‌کنیم.

کاهش زمان ترافیک ساختمان

به علت اینکه زمان باز و بسته شدن درب‌های سانترال از دیگر درب‌های اتوماتیک کمتر می‌باشد، در نتیجه میزان ترافیک رفت و آمد افراد را هم کاهش می‌دهد. کنترل زمان باز و بسته شدن درب‌های سانترال تاثیر بسیار زیادی بر روی چرخه رفت و آمد افراد گذاشته است.

داشتن زیبایی و جذابیت ظاهری

درب‌های سانترال نسبت به درب‌های تلسکوپی از زیبایی خاصی برخوردار می‌باشند. زیرا قابلیت و امکان قرینه سازی کابین با طبقه و درب‌ها وجود دارد، اما در درب‌های تلسکوپی این قابلیت وجود ندارد. درب‌های سانترال فضا و جای کمتری را در کابین‌هایی که به عمق بیشتری نیاز دارند اشغال می‌کنند.

داشتن ایمنی و تزئینی همزمان

درب‌های اتوماتیک سانترال علاوه بر اینکه جنبه تزیینی و زیبایی ساختمان را حفظ می‌کنند، از ایمنی بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. همین امر دقت عمل درب‌های سانترال را بالاتر می‌برد.

نجات جان افراد از سقوط

نصب درب‌های سانترال به گونه‌ای انجام می‌شود، که از سقوط سرنشینان و بارهای آسانسور جلوگیری به عمل می‌آورد. همچنین دیگر قسمت‌های مکانیکی آن از دقت بسیار زیادی در طراحی و ساخت برخوردار است.

ویژگی‌های خاص درب‌های آسانسور اتوماتیک سانترال

درب‌های سانترال علاوه بر مزیت‌هایی که برای آن ذکر نمودیم، دارای یک سری ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فرد می‌باشند. این خصوصیات عبارتند از:

  • نصب آسان و سریع درب‌های سانترال
  • مونتاژ شدن به ترتیب تمامی اجزا و قطعات
  • قابل دسترس بودن هر جزء در بسته بندی‌های مخصوص
  • نصب آسان و راحت قطعات مونتاژ شده
  • داشتن طراحی یکپارچه برای تسریع در باز و بسته شدن درب
  • حذف کردن تنظیمات اضافه در طراحی‌ها
  • صرف مدت زمان بسیار کم و کوتاه در نصب درب کابین سانترال

عیوب یا محدودیت‌های درب اتوماتیک آسانسور سانترال

علاوه بر مزیت‌هایی که در بالا برای این درب ذکر کردیم، بیشترین آسیبی که به درب‌ها ممکن است وارد شود، به دلیل قرار گرفتن در شرایط نامساعد است. با آسیب دیدن آنها باید به صورت منظم و متناوب جهت تعمیر سرویس به موقع آنها اقدام کرد. ممکن است سنسورها و حسگرها هم آسیب ببینند یا حتی موتور اصلی دچار مشکل گردد. ایراد اساسی زمانی است که اگر درب مشکل پیدا کرده باشد، باید حتماً کل درب بررسی شود که مشکل کاربری پیدا نکرده باشد.

مقایسه درب های آسانسور تلسکوپی و سانترال

در مقایسه این دو درب می توان به برخی برتری‌های درب‌های سانترال نسبت به تلسکوپی اشاره کرد. معمولا درب‌های اتوماتیک آسانسور از نوع سانترال کارایی خیلی بهتر، سرعت بالاتر، زمان باز و بسته شدن کم تری نسبت به درب‌های تلسکوپی دارند.

از طرفی دیگر به دلیل داشتن ساختاری  قرینه وار در درب‌های سانترال، این درب‌ها ظاهر زیباتری نیز دارند. درب‌های سانترال فضای بسیار کم‌تری از کابین را به خود اختصاص می‌دهند و به این ترتیب عمق بیشتری در کابین ایجاد خواهند کرد. با این حال این درب‌ها را نمی‌توان در هر ساختمان و فضایی به کار برد، چرا که به فضای بیشتری نیاز است.

درب‌های سانترال در چاهک‌هایی با عرض زیاد مورد استفاده می‌باشند. از طرفی اگر در عملکرد چشمی آسانسور اختلالی ایجاد شود، در باز و بسته شدن لنگه‌های این درب اختلال ایجاد می‌گردد. اما درب‌های تلسکوپی اتوماتیک، بهترین گزینه برای فضاهای بسیار محدود به حساب می‌آیند و عملکرد خوبی هم در این ساختمان‌ها دارند.

عوامل موثر بر قیمت درب‌های آسانسور سانترال

قیمت این دسته از درب‌های آسانسور قطعات در مقایسه با دیگر درب‌ها متفاوت می‌باشد. قیمت آنها بسته به مواد اولیه که در آنها به کار رفته، اندازه، ابعاد و همچنین مدل و طرح آنها متفاوت و متعدد خواهد بود. درب آسانسورها بسته به اینکه چقدر نقش حفاظت و ایمنی را به خوبی ایفا می‌کنند، دارای قیمت‌های مختلفی می‌باشند. بنابراین بهتر است برای تهیه درب‌های آسانسور به خصوص درب‌های سانترال به مراکز یا نمایندگی‌های معتبر مراجعه نمایید. نمایندگی مارال در با داشتن سابقه‌ای بسیار موفق در زمینه ارائه درب‌های آسانسور، آماده ارائه خدمات با کیفیت به هموطنان عزیز می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، اطلاع از قیمت و ثبت سفارش با کارشناسان مارال درب تماس بگیرید: 09120522070